Badanie USG TV u dziewicy

Witam. Mam 22 lata i ostatnio byłam 1 raz u ginekologa. Lekarz dał mi skierowanie na USG TV, ale z racji tego, że jestem dziewicą ostrzegł, że może to być nieprzyjemnie badanie. Stąd moje pytania - na czym polega takie badanie, ile trwa, czy boli? Czy lepiej zrobić je w szpitalu czy prywatnie oraz czy jest możiwość podania znieczulenia? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź

Zazwyczaj w pani sytuacji wykonuje sie badanie sondą przezbrzuszną lub przez odbytnicę. Badanie trwa pare minut i nie jest bolesne aczkolwiek nie należy do bardzo komfortowych dla pacjentki. Prywatnie i w szpitalu, bez znaczenia. Pozdrawiam KZ