Badanie z krwi na wątrobę: ALT, AST

Witam robiłam sobie badanie z krwi na wątrobę i wyszło mi to alt 10,0 ast 12,0 bilirubina całkowita w surowicy 19,0 co to oznacza proszę o odpowiedź to ważne

Lek. Marta Gryszkiewicz

Bilirubina całkowita nieznacznie podwyższona (może być na skutek zażywania niektórych leków), pozostałe wyniki w normie. Wyniki należy skonsultować z lekarzem, który zlecił ich wykonanie.