Bakterie faecalis enterococcus i escherichia coli a planowanie ciąży

Będąc w 1 ciąży, po wykonaniu posiewu wyszły 2 bakterie: faecalis enterococcus oraz escherichia coli. Z tego co pamiętam dostałam augmentin, jednak bakterie po ponownym posiewie były nadal. Bakterie te zostały do dziś, gdyż po porodzie moja lekarz powiedziała, że skoro nie dokuczają nie będzie nic z nimi robić. Planuje kolejną ciąże i chciałabym to w kocu wyleczyć. Czy posiewy zrobione 3 lata temu należałoby powtórzyć? Czy jest potrzeba leczenia? Partner też powinien się leczyć?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję powtórzyć posiew z antybiogramem. Po badaniu będzie można zastosować odpowiednie postępowanie.