Bakteryjne zapalenie spojówek a zakaz noszenia soczewek

Dzień dobry. Wczoraj byłam u okulisty jednak nie zapytałam o kilka rzeczy. Mam bakteryjne zapalenie spojówek oraz zakaz noszenia soczewek przez 3 tygodnie. Czy moge chodzic do szkoły?Czy wtedy istnieje ryzyko zarażenia?Czy moge malować rzesy tuszem,jezeli tak to robic to tym który używałam, czy kupic nowy?Czy moge prowadzić samochód?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje pozostać w domu, co do malowania rzęs to odradzam, prowadzeńie auta w zależności od leków jakie Pani dostała.