Jak mam interpretować wynik badania hormonów tarczycy?

Bardzo proszę o zinterpretowanie wyników Tsh 000,1; ft3 5,4; ft4 16,5; P-ciała p/peroksydazie tarczycowej 10,4; P-ciala p/tyreglobulinie TG 510,1. Czy takie wyniki są bardzo złe i wymagają natychmiastowego leczenia? Bardzo proszę o odpowiedź. Dziękuję.

Witam! Nie podano jednostek w jakich oznaczono wyniki, a wobec różnych metod oznaczania, jest to bardzo istotne. Mniemam iż wynik TSH miał przedstawiać się następująco 0,001 - jeśli tak - świadczy to o obniżeniu aktywności hormonu. Wolne hormony tarczycy-fT4-prawidłowe jeśli oznaczono w ng/l lub pmol/l, fT3 - prawidłowe jeśli oznaczone w pmol/l, nieco podwyższone jeśli w ng/l. P/ciała p/tyreoglobulinie - podwyższone, p/tyreoperoksydazie - wynik zależny od metody oznaczania - normy powinny być podane obok wyniku. Jak można się domyślać interpretacja - wobec tylu niejasności - jest znacznie utrudniona. Podwyższone miano przeciwciał p/tyreoglobulinie sugeruje chorobę autoimmunologiczną tarczycy. Obniżone TSH - może być wynikiem zaburzeń czynności tarczycy lub przysadki. Doradzam interpretację przez lekarza, który będzie miał wgląd w oryginał wyniku. Pozdrawiam