Bezbolesne skurcze w 30. tygodniu ciąży
Mam pytanie ☺jestem w 30tc od tygodnia mam skurcze bezbolesne . Pojawiają się one zazwyczaj popołudniu i wieczorem . Bywa tak zecw ciągu godziny jest ich okolo 6. Byłam u lekarza po badaniu okazało się ze jest wszystko dobrze szyjka długa 45mm a w 22tc była 55mm. Ujście wewnętrzne zamknięte zewnętrzne pół palca wchodzi. Czy takie skurcze są niebezpieczne czy powinnam zgłosić się do szpitala żeby może podali mi coś na płuca dziecka gdyby się wcześniej urodziło

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Nie ma powodu do niepokoju, sa to normalne dla tego okresu skurcze, jednak nie są one jeszcze efektywne i nie oznaczają porodu. Warto przeprowadzić badanie kardiotokograficzne.