Biegunki i bóle podbrzusza po antybiotykoterapii Clindamycin

Witam, Brałem przez 6 dni 2x dziennie antybiotyk Clindamycin MP600 na gronkowca w zatokach oraz probiotyk 2x dziennie ok. 2 godziny przed. Dzień po zakończeniu leczenia zaczęły się biegunki i bóle podbrzusza. Trwają już od półtora tygodnia, 2-4 razy dziennie oddaję bardzo rzadki stolec, poprzedzony bólem jelit (moja norma to jeden na dzień). Brałem probiotyk po tabletce 2x dziennie, a teraz już biorę po 6. Używałem 4 probiotyków, węgla i zdarzyło się wypić 2 Smecty. Nic nie pomaga. Co zrobić?

Po klindamycynie mogą występować takie powikłania jaj stan zapalny jelit. Proszę spróbować inny probiotyk. Konieczne jest działanie przeciwzapalne. Próżnuje Lactibiane Tolerancja. Jeśli w ciągu tygodnia problemy nie ustąpią trzeba zrobić bardziej dokładną diagnostykę jelit. kalprotektynę IgA sekrecyjne i kandydozę przewodu pokarmowego możemy oznaczać pozwala to wybrać terapeutyczny probiotyk, który powinien definitywnie zaleczyć klopot.