Błona śluzowa dystalnego odcinka jelita krętego obrzęknięta, z wybroczynami, brukowana

Rozpoznanie kliniczne, a wynik histopatologiczny. Miałam kolanoskopię. W opisie badania napisano iż błona śluzowa dystalnego odcinka jelita krętego obrzęknięta, z wybroczynami, brukowana. Błona śluzowa na całej długości jelita grubego w widocznym zakresie lśniąca z widocznym rysunkiem naczyniowym. Otrzymałam wynik hispatologiczny, w którym napisano iż błona śluzowa jelita cienkiego i grubego prawidłowa. Moje pytanie brzmi: Skąd opisie badania obrzęki, wybroczyny jeśli wszystko jest w porządku?

Ostateczna jest jednak ocena histopatologiczna. Należałoby poprosić lekarza, zktóry wykonywał badanie aby zinterpretował tą niezgodnośc.