Ból barku a poszerzenie szpary stawowej w stawie barkowo-obojczykowym
Dzień dobry. Mam 33lata i Pytanie moje jest takie od jakiegoś czasu zaczoł mnie bolec lewy bark mam zrobione zdjęcie rtg i opis jest taki POSZERZENIE SZPARY STAWOWEJ W STAWIE BARKOWO-OBOJCZYKOWYM-NIE MOŻNA WYKLUCZYĆ USZKODZENIA WIĘZOZROSTU. Bylem u ortopedy i lekarz zalecił mi zabiegi fizjoterapełtyczne czyli dziesięć zabiegów laser i jonofereza czyli prądy i tabletki Aglan15 jedna tabletka rano przez 30 dni i tak zabiegi wybrane leki też a ból jak był tak jest jeszcze gorzej boli co robić?

MĘŻCZYZNA, 33 LAT ponad rok temu
Witam,
uszkodzenie więzozrostu barkowo-obojczykowego w I*(zgodnie z opisem radiologicznym) nie wymaga leczenia operacyjnego. Kończynę należy odciążyć, stosować leki p/bólowe. Rehabilitacja, jeśli w ogóle jest wskazana, zaczyna się po 3-4tygodniach.