Ból dolnej części pleców a chore nerki

Cierpie na straszne bole w dolnej partki pleców. Nie wiem co to może byc ale przypuszczam ze cos zwiazanego z nerkami. Czesto mam nudnosci i zawroty głowy . Rok temu miałam stwierdzony piasek na nerkach i torbiel. Co mam robic ?

Szanowna Pani,
Dolegliwości zlokalizowane w tej okolicy mogą mieć swoje zródło w układzie moczowym. Mogą tez mieć związek np. z bólami korzonkowymi i problemami z kręgosłupem.
Biorąc pod uwagę informacje o tzw piasku w nerkach, pierwsza opcja jest bardziej prawdopodobna. Należy przede wszystkim wykonać badanie ogólne moczu i USG j.Brzusznej.
Z poważaniem,
J.Zachwieja