Ból klatki piersiowej, duszności

Witam! Kobieta, lat 37. Od kilku tygodni dokuczają mi bóle klatki piersiowej. Ból jest rozpierający, mam wrażenie, że moje płuca są za małe, by mogły pomieścić potrzebny "łyk" powietrza, wtedy czuję ból w plecach, czasem bardziej zlokalizowany po stronie prawej (?!). Czuję ogólne zmęczenie, często senność. Po ok. 15 min. marszu mam zadyszkę, jest mi duszno, łapię powietrze dokładnym, powolnym, wdechem i czuję rozpieranie w płucach, opór, a powietrza nadal nie starcza... Ciśnienie niskie. Bywało 90/50. Wtedy dokuczał mi ból głowy, zlokalizowany po jednej stronie płatu czołowego, światłowstręt i drętwość karku - odruch wymiotny. Po takim ataku bólu następowała euforia oraz wzmożona aktywność, zarówno fizyczna jak i psychiczna (wtedy nadrabiam w domu i w papierach). Martwi mnie ból klatki piersiowej (płuc?), bo ten się nasilił i ostatnio odczuwam go codziennie. Nie pozwala mi normalnie funkcjonować. Dodam, że mam obciążony wywiad, a u mojej córki stwierdzono PDA III.

Szanowna Pani!

Opisane objawy wymagają wyjaśnienia. Niezbędna będzie wizyta lekarska, umożliwiająca zebranie wywiadu i badanie fizykalne. Dopiero na tej podstawie można będzie ukierunkować dalszą diagnostykę. Ze względu na bóle głowy i towarzyszące im objawy, konieczna może się okazać wizyta u neurologa.

Pozdrawiam serdecznie