Ból klatki piersiowej, duszności

Witam! Kobieta, lat 37. Od kilku tygodni dokuczają mi bóle klatki piersiowej. Ból jest rozpierający, mam wrażenie, że moje płuca są za małe, by mogły pomieścić potrzebny "łyk" powietrza, wtedy czuję ból w plecach, czasem bardziej zlokalizowany po stronie prawej (?!). Czuję ogólne zmęczenie, często senność. Po ok. 15 min. marszu mam zadyszkę, jest mi duszno, łapię powietrze dokładnym, powolnym, wdechem i czuję rozpieranie w płucach, opór, a powietrza nadal nie starcza... Ciśnienie niskie. Bywało 90/50. Wtedy dokuczał mi ból głowy, zlokalizowany po jednej stronie płatu czołowego, światłowstręt i drętwość karku - odruch wymiotny. Po takim ataku bólu następowała euforia oraz wzmożona aktywność, zarówno fizyczna jak i psychiczna (wtedy nadrabiam w domu i w papierach). Martwi mnie ból klatki piersiowej (płuc?), bo ten się nasilił i ostatnio odczuwam go codziennie. Nie pozwala mi normalnie funkcjonować. Dodam, że mam obciążony wywiad, a u mojej córki stwierdzono PDA III.

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu

Nowoczesne metody leczenia zawału serca

Rocznie aż 100 tys. osób po przebytym zawale leczy się w szpitalach. Prof. Janina Stępińska opowiada na czym polega współczesne leczenie zawału serca i czy jest lepsze od dotychczas stosowanych metod.

Szanowna Pani!

Opisane objawy wymagają wyjaśnienia. Niezbędna będzie wizyta lekarska, umożliwiająca zebranie wywiadu i badanie fizykalne. Dopiero na tej podstawie można będzie ukierunkować dalszą diagnostykę. Ze względu na bóle głowy i towarzyszące im objawy, konieczna może się okazać wizyta u neurologa.

Pozdrawiam serdecznie

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty