Ból kolana prawej nogi u 48-latka

Witam. Mam 48lat i borykam się z bólem kolana prawej nogi . Rezonans magnetyczny wykazał że w rogu tylnym oraz trzonie łąkotki przyśrodkowej skośna szczelina pęknięcia,obejmująca powierzchnię stawową piszczelową uszkodzenie 3 stopnia . W rogu przednim oraz trzonie łąkotki bocznej pozioma szczelina obejmująca powierzchnię wiazadlowa a w części wewnętrznej łąkotki (ok.8-9mm od powierzchni więzadłowej wąska pionowa szczelina pęknięcia obejmująca obie powierzchnie stawowe (uszkodzenie typu dzioba ptaka) uszkodzenie 3 stopnia. Chrząstka na powierzchni stawowej rzepki z płytkim ogniskiem wysokiego sygnału-chondromalacja 1 stopnia. Na powierzchni stawowej kłykcia przyśrodkowego kości piszczelowej ognisko o wysokim sygnale -chondromalacja 2 stopnia. Reszta w normie. Jestem już dobrze po 40 czy w tym wieku jest to bezpieczne i czy jest to konieczne. Proszę o odpowiedź. Dziękuję

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna wizyta u ortopedy i decyzje terapeutyczny być może wskazana byłaby artroskopia