Ból na początku stosunku

Witam, jestem aktywna seksualnie od ok 10 lat, a i tak za kazdym razem na poczatku stosunku odczowam bol, ktory przechodzi dopiero po tym gdy partner wprowadzi do pochwy caly czlonek i i wykona nim kilka ruchow(a i to nie zawsze).Staram sie rozluznic,uzywac zelow nawilzajacych,ale nic nie pomaga.Wydaje mi sie, ze moj bol ma podloze psychiczne, poprostu wiem, ze bedzie bolalo, jestem automatycznie spieta i zestresowana, gra wstepna nie daje mi nic, a sama mysl o penetracji przyprawia o bol glowy.

Witam, pierwszym krokiem w diagnozowaniu zawsze jest wykluczenie istniejących infekcji bądź trudności natury organicznej. Powinna Pani zgłosić się do ginekologa z informacja o tym, że współżycie jest bolesne. Gdy badania nie ustalą przyczyny fizjologicznej należy zwrócić się do psychologa seksuologa, który zrobi z Panią dokładny wywiad seksuologiczny i określi możliwe przyczyny problemu. pozdrawiam, Karolina Piotrowska