Ból po lewe stronie klatki piersiowej

No więc, często podczas wysiłku, lecz tylko bardzo intensywnego o dużym natężeniu odczuwam owy ból. Jest on umiejscowiony, jak wspomniałem w tytule, po lewej stronie klatki piersiowej zaraz przy ramieniu, na pewnej powierzchni, typu kola. Nigdy nie dochodzi do mostka. Szczerze mówiąc to nie jest umiejscowiony nawet w miejscu serca, raczej tuz obok. Jest bardziej powierzchowny, niż dogłębny. Kończy się  po paru sekundach od zaprzestania wysiłku. Wznawiając wysiłek wraca o wiele szybciej niż się  pojawił za pierwszym razem. Dodatkowo powiem, ze dużo biegam średnim tempem, co mogę robić nawet z godzinę, lub dwie wtedy ból nie występuje. Natomiast kiedy zacznę biegać bardzo, bardzo szybkim tempem, wręcz na maksa, wtedy zaczyna się  po minucie lub dwóch. Trudno mi określić czy to pieczenie czy nacisk, chyba to i to. Dodam, ze ten sam ból mam czasem po wypiciu alkoholu, wtedy również ustępuje po pewnym czasie. Ważne jest to ze choruje na nadciśnienie, które leczę farmakologicznie. Po lekach trzyma się  w granicach normy. Nie pale, czasem wypije. Cholesterol w normie, natomiast trojglicerydy ostatnio mi podskoczyły, ale nie jakoś tragicznie bo do 253 mg/dl. Zresztą zażywam omege 3 w dużych dawkach 2500 mg dziennie i magnez, wiec owe nieprawidłowości można juz wykluczyć. Pytanie jest takie, czy jest to wina nadciśnienia, serca czy może czegoś innego ? Zastanawiam się  bo chce zacząć ćwiczyć bardziej wyczynowo. Dodam tylko, ze ten ból nie pojawia się  od niedawna, lecz od paru lat. Chyba od gimnazjum lub nawet podstawówki.

Witam serdecznie,

Niespecyficzne dolegliwości w klatce piersiowej nasilające się  podczas wysiłku wymagają diagnostyki w kierunku chorób układu oddechowego oraz krążenia. Konieczne jest wykonanie podstawowych badań czyli EKG oraz rtg klatki piersiowej. Powinien Pan zgłosić się do lekarza pierwszego kontaktu. Pozwoli to na zebranie dokładnego wywiadu oraz wykonanie badania lekarskiego. Wówczas lekarz zadecyduje o konieczności badań dodatkowych.

Jeżeli chodzi o zaburzenia gospodarki lipidowej konieczna jest odpowiednia dieta oraz odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam