Ból po prawej stronie szyi połączony z trudnością przełykania
Dzień dobry. Od ponad tygodnia zauważyłam ból po prawej stronie szyi, połączony z trudnością przełykania. Pół roku temu byłam na usg tarczycy. Badanie to wykazało powiększoną cieśń i hypoechogenny obszar o średnicy 3,5 mm. Następne badania zrobiłam 3 marca. Badanie to wykazało że objętość tarczycy jest większa (z 6,3 do 10) ze strukt. bezechowymi o śr. 3,6 2 i 2,8mm poza tym struktura jakby z rysującą się przewagą hipoechogenicznych ech. Struktura bezechowa/płynowa śr. 2,8x1,8mm. Krew w normie

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opisane objawy mogą być spowodowane powiększoną tarczycą. Proszę udać się na wizytę do specjalisty endokrynologa, który wdroży odpowiednie postępowanie.