Ból podudzia a stosowanie tabletek antykoncepcyjnych

Witam, od 2 tygodni biorę tabletki Mercilon i dziś t]rano zbudziłam się z okropnym bólem w prawym podudziu, niczym niewytłumaczalnym. Ból nasila się kiedy próbuję stawać na całej stopie a nawet jak tylko próbuję ją opuścić na ziemię. noga nie jest ani spuchnięta ani rozpalona, czy mimo to może to być początek zakrzepicy i czy powinnam iść do lekarza nawet jak ból ustąpi i czy nadal brać antykoncepcyjne tabletki. Dziękuję za odpowiedź. Agnieszka

Witam serdecznie. W tej sytuacji nie można wykluczyć rozwoju zakrzepicy, gdyż u części chorych objawy rozwijającej się choroby są skąpe. Proszę udać się do lekarza pierwszego kontaktu i nie przyjmować tabletek do czasu ustalenia jednoznacznej przyczyny Pani dolegliwości. Być może konieczne będzie również wykonanie usg doppler podudzi.