Ból w klatce piersiowej i ból lewej ręki

Witam Bardzo proszę opomoc. Lekarz rodzinny zalecił ekg ale nic nie wykazało więc nie dostałam skierowania do kardiologa bo nie ma podstaw. Opiszę moje dolegliwosci. Ból w klatce piersiowej duszący,kłujący-przeszywający. Bulgotanie w okolicy serca bardzo bolesne. Ciagły ból lewej reki,pieczenie dłoni.kłucie w lewej piersi. Ból kręgosłupa na odc. pirsiowym cały czas.Ból w klatce który mnie wybudza ze snu. Kołatanie serca lub uczucie że cieżko pracuje.przeskakuje lub zatrzymuje się. Proszę o pomoc

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią objawy, nawet jeśli EKG spoczynkowe jest prawidłowe, są wskazaniem do konsultacji kardiologicznej. Najpewniej konieczne będzie bowiem wykonanie Holter EKG, czyli 24-godzinnego monitorowania EKG. Ze względu na dolegliwości bólowe kręgosłupa wskazana jest także diagnostyka obrazowa kręgosłupa. Proszę zatem jeszcze raz porozmawiać z lekarzem rodzinnym.