Ból w klatce piersiowej podczas oddychania

Witam, proszę o poradę w sprawie problemu z oddychaniem. Mam problem dotyczący oddychania, a mianowicie boli mnie przy oddychaniu, mam wrażenie jakbym miała założony gorset i nie mogła zabrać pełnego wdechu do płuc, bo czuję ograniczenie. Boli mnie najbardziej przy łopatkach i z przodu w klatce piersiowej przy mostku, przy wydechu czuję jeszcze na sercu jak ból się rozprzestrzenia.

Pani doktor przepisała mi obojętnie jaki syrop i ibuprofen żeby nie bolało. W domu od dziecka wzięłam syrop Bactrim 40ml w jednym dniu i na następny dzień tak samo. Na początku myślałam, że mam grypę jelitową, bo w tym samym dniu dostałam biegunki, ale po czterech godzinach minęła. Cały czas, choć okna pozamykane, czuję jakbym miała w domu przeciąg i ciągle boli w plecach. Jestem matką rocznego malucha i leżenie w łóżku odpada.

Witam!

Ból w klatce piersiowej nasilający się podczas oddychania może mieć wiele przyczyn, wśród nich można wyróżnić przyczyny zapalne, reumatyczne czy nowotworowe. Najczęstszą przyczyną takich dolegliwości u młodych ludzi jest zapalenie mięśni międzyżebrowych oraz zapalenie płuc (powodujące zapalenie opłucnej). Aby ustalić dokładne rozpoznanie konieczne jest dokładne badanie fizykalne (szczególnie dokładne osłuchanie płuc) oraz ewentualne badania dodatkowe: zdjęcie RTG klatki piersiowej, morfologia, OB, CRP. Wskazana jest ponowna wizyta u lekarza rodzinnego lub u internisty w celu ustalenia dokładnej przyczyny oraz zastosowania odpowiedniego leczenia. Jeśli chodzi o biegunkę to trudno jest zróżnicować czy miała ona związek z chorobą podstawową czy też była działaniem niepożądanym po zastosowaniu leku Bactrim, który jest lekiem bakteriostatycznym. Zachęcam do ponownej wizyty u lekarza.

Pozdrawiam serdecznie!