Ból w okolicy biodra po prawej stronie i wynik MR

Od ok 10 lat boli mnie z prawej strony(okolica biodra) i ból promieniuje do głowy.Na RM wyszło, że z biodrem i kręgosłupem jest ok., ale w sąsiedztwie macicy jest przestrzeń płynowa ok 4 cm. Ginekolog stwierdził,ze nic tam nie ma,ale dolegliwości ciągle mi dokuczały. Usg dopochwowe wykazło, że jest coś poza macicą, a kolejne MR wykazało że jest to jest przetrwały pecherzyk Graffa.Chciałabym się dowiedzieć czy może to tak dokuczać,że tak żle się czuję? Mam 53 lata i nie mogę brać hormonów

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje prawdopodobieństwo, iż opisana zmiana jest przyczyną dolegliwości. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.