Bóle brzucha i wodnista biegunka u 8-latka

Witam, mój syn 8 lat ma częste bóle brzucha i wodnista biegunke. Te bóle brzucha pojawiały sie juz wcześniej i znikały na kilka dni ale od wczoraj bol prawie nie ustaje. Myślałam ze to robaki (lambia )bo syn bawi sie czasami z psem sąsiadów i ich córka tez miewa takie bóle. Kupiłam juz lek (bez recepty)dla całej rodziny ale zaraz po podaniu syn go zwymiotował. Niepokoi mnie zapach tych wymiocin jakby sfermentowany oraz to ze w ciagu dnia czesto mu sie odbijało, prykal (zapach okropny).

Aleksander Ropielewski

Lekiem pierwszego rzutu w giardiozie jest metronidazol. Objawy mogą pasować do Pani podejrzeń, jednak trzeba najpierw potwierdzić diagnozę (badania kału). Sugeruję wizytę u lekarza.

Z wyrazami Szacunku
lek. Aleksander Ropielewski