Bóle piersi po tabletkach antykoncepcyjnych Yasmin

Czy powinnam zmienić tabletki antykoncepcyjne? Witam, od dwóch miesięcy biorę tabletki Yasmin i teraz jestem w przerwie przed trzecim opakowaniem. Bóle piersi nadal nie ustąpiły, nie pozbyłam się też trądziku. czy tzn. że tabletki są źle dobrane i powinnam je zmienić czy to za wcześnie by ocenić? słyszałam też, że te tabletki nie są bezpieczne, czy to prawda?

Na poczatek zmieniłbym je na Yasminelle ( zmiana od 1 ego dnia miesiaczki w przerwie ) i zaczekałbym 2-3 mce. Bole piersi ustapia a jezeli nie bedzie efektu dermatologicznego zmieniłbym na Madinette. Pozdrawiam !

Proszę skonsultować się ze swoim ginekologiem. Przy trądizku sama kuracj adoustna nie wystarczy, potrzebne są maści do smarowania na skórę dobrane po konsultacji i zabiegi np. peelingi medyczne.