Bóle podbrzusza i serowate upławy przy braku okresu przez kilka miesięcy

Witam, mam 18 lat. Dostaję okres przez 3-4 miesiące normalnie, potem 2-3 miesiące nie mam okresu. Od pewnego czasu miewam bóle podbrzusza, wydaje mi sie również nabrzmiały. Występują również zółtawe i serowate upławy, podejrzewam u siebie grzybicę pochwy od ok. dwóch miesięcy jednak wstydzę się pójść do ginekologa. Jak groźna jest grzybica pochwy i czy to przez nią mam wciąż nieregularny okres oraz bóle podbrzusza (czasem jajniki, częściej macica). Pozdrawiam!

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wskazują na infekcję pochwy a być może także zaburzenia hormonalne. Proszę nie bagatelizować objawów, tylko zdecydowanie skonsultować się ze specjalistą ginekologiem.