Bóle podbrzusza u 16-letniej dziewczyny

Dzień dobry, moja 16 letnia córka skarży się od trzech dni na ból w podbrzuszu. Gdy zaczęłam badać jej brzuch uciskając zaczęła strasznie narzekać. Jednak zdziwiło mnie jedno miejsce gdzie wskazała koło pępka po lewej stronie. Co to może być ? Czy to może być coś poważnego ? Jakie badania najlepiej zrobić ? Czy ból podbrzusza też może być poważny ?

Lek. Tomasz Budlewski

Oczywiście że może być poważny. Konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. Proszę koniecznie udać się do lekarza pediatry.

Aleksander Ropielewski

Konieczne jest przeprowadzenie badania USG, możliwe, że również badania ginekologicznego. Ból podbruzsza może mieć poważne przycyzny dlatego sugeruję kontakt z lekarzem, który oceni możliwą przyczynę i ewentualne zagrożenie.