Bóle w dole brzucha w 20. tygodniu ciąży

Kończę 20 t.c. mam ból w dole brzucha jak przed miesiączką, który jest połączony z twardnieniem... Nie mogę dodzwonić się do swojego ginekologa a najbliższy szpital jest oddalony o 60km . Ciąża od początku przebiega prawidłowo przy ostatnim usg nie pojawiły się żadne nieprawidłowości. Czy powinnam jednak jechać na IP czy po prostu to przeleżeć?

Radzę jednak jak najszybciej wybrać się na izbę przyjęć najbliższego szpitala. Takie objawy jak Pani przedstawia są wysoce niepokojące.