Bolesne piersi, powiększony brzuch po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych

Witam, uprawiałam sex z chłopakiem 2 dni przed planowaną miesiączką, (krótka chwilę(ok 5min) bez prezerwatywy, doszedł jakieś 20minut później na zewnątrz), dzień po tym jak powinnam dostać miesiączkę pojawiło się plamienie przy oddawaniu moczu, później nic a nic. cały czas czuje się jakbym była przed okresem (bolesne piersi, wydęty brzuch) dodam jeszcze, że w tym miesiącu rzuciłam palenie, a 4 cykle temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Czy to może świadczyć o ciąży? Dziękuje za odpowiedź.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każdy stosunek bez zabezpieczenia teoretycznie może skutkować ciążą. W opisanej sytuacji ryzyko zdaje się być niewielkie, jednak nie można go wykluczyć. Proszę wykonać test ciążowy i zgłosić się do ginekologa celem kontroli. Powinna Pani wykonać także cytologię.