Bolesność jajnika i pleców a możliwe dolegliwości

WitamOd okolo 3 tygodni odczuwalam bol prawego jajnika (bol byl raz slabszy raz mocniejszy)do tego doszedl bol dolnej czesci plecow,ktory na poczatku pojawial sie glownie przy schylaniu. Na poczatku czekalam. Od 2-3 dni bol jest bardziej intensywny,boli mnie prawy jajnik oraz dolna czesc plecow, bol promieniuje na posladki. Bylam na ER-rtg klatki,badanie moczu I krwi w porzadku. Dzis mialam usg, mam czekac na wynik kilka dni. 3 mc temu wykryto teratome 3 cm na prawym jajniku.co moze byc?

Aleksander Ropielewski

Trudno to stwierdzić jednoznacznie bez wykonania badania USG i ew. TK brzucha. Objawy jakie Pani opisuje mogą wynikać z obecności guza prawego jajnika.

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza ginekologa i kierować się zaleceniami.