Bolesność nerki a wynik USG

Właśnie wróciłam z tatą z USG jamy brzusznej. Nagle zaczął go boleć brzuch i nerka. USG wykazało zmianę wielkości 31 mm. Na badanie tomografii musimy czekać tydz., i jeszcze na wyniki 2 tyg. Ból nerki jest ogromny. Lekarz powiedział tylko, że podejrzewa guz, ale nie pasuje mu to, że tata odczuwa ból. USG jamy brzusznej miał robione 2 mies temu i wtedy lekarz nie zauważył żadnej zmiany, a już wtedy tata zgłaszał ból. Wynik OB jest wysoko ponad normę. Co to może być? Czy jedyna możliwość to guz?

Szanowny Panie,
Konieczna bezwzględnie jest dalsza diagnostyka guza. Szybko rosnąca zmiana może powodować ból. Może on wynikać z innych powikłań towarzyszących np. kamicy lub skrzepom krwi blokującym odpływ moczu.
z poważaniem,
J.Zachwieja