Guz lity w obrębie nerki
Guz lity nerki lewej, podejrzenie RCC.Zmiana guzowata rosnąca od strony zatoki nerki do jej grzbietowych partii o wym. ok. 31 na 33mm. Guz modeluje nieco miedniczkę nerki. Ulega intensywnemu wzmocnieniu po podaniu S.C w fazie tętniczej. - to wynik tomografu mojego taty. Guz został wykryty tydz. temu. Dwa miesiące temu na USG nie było żadnych zmian. Bardzo proszę o interpretację wyników. Czy to rak? Czy będzie trzeba usunąć całą nerkę, czy jest możliwe, ze da się ją uratować?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Wynik sugeruję zmianę nowotworową, najprawdopodobniej koniczne będzie usunięcie całej nerki (takie jest zalecane postępowanie), ostateczna decyzja zależy od lekarza prowadzącego, stanu ogólnego chorego, ewentualnych przerzutów. Sugeruje pilny kontakt z lekarzem.
Pozdrawiam