Lity, izoechogenny guz ze zwapnieniami
Witam, mojej mamie( ma 78 lat) badanie usg wykazało : prawa nerka w osi dł ok. 115mm, w dolnym biegunie prawej nerki lity izoechogenny guz z drobnymi zwapnieniami i obszarami płynowymi o wym. ok. 40mmx44mm, ruchomość oddechowa nerki zachowana. Bardzo proszę o odpowiedź co to oznacza. Pozdrawiam.

KOBIETA, 77 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Proszę koniecznie udać się do lekarza z wynikiem tego badania, najlepiej urologa. U Pana mamy wykryto guza nerki, który wymaga dalszej diagnostyki i leczenia.
Pozdrawiam