czy guz na tarczycy, lity ze zwapnieniami o nierównych obrysach może oznaczać raka złośliwego?

Witam, mam pytanie czy guz na tarczycy ok 2 cm, lity ze zwapnieniami o nierównych obrysach mogą oznaczać raka złośliwego? Płat tarczycy oobniżonej echogeniczności i wzmożonym przepływie naczyniowym. Nomoechogeniczne węzły chłonne. Bardzo proszę o odpowiedź.

Renata GrzechociĹska

Witam.
Zmiany lite są zazwyczaj zmianami o niskiej złośliwości, proszę udać się do endokrynologa, w celu prowadzenia dalszej diagnostyki.
Pozdrawiam