Co oznacza płat lewy niejednorodny, bez separujących się zmian ogniskowych?

Jak interpretować USG tarczycy: Wole guzowate. Stan po leczeniu J131. Tarczyca dwupłatowa, położona prawidłowo, niepowiększona (płat prawy ok. 41×28×26mm; płat lewy 36×8×12mm). Płat prawy w znacznej części wypełniony litym guzkiem o mieszanej echogeniczności, z pojedyńczymi zwapnieniani, o wymiarach 29×25 mm w płaszczyźnie podłużnej. Płat lewy niejednorodny, bez separujących się zmian ogniskowych. W cieśni separują się dwa lite, położone obok siebie, guzki o wymiarach 10×7mm i 9×7mm. Okoliczne węzły chłonne nie powiększone.

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wizyta u endokrynologa i ustalenie dalszego postępowania diagnostyczno-leczniczego.