Miąższ gruczołu w całości nieco niejednorodny

Dzień dobry! Co oznacza wynik? Tarczyca położona prawidłowo, cieśn 3,7 mm. Płat prawy 11x15x53 mm V=4,9ml z guzkiem litym o nieco obniżonej echogeniczności - 4x3mm, unaczynienie uboższe w porównaniu z otaczającym miąższem. Płat lewy 19x16x53 mm V=9,1ml z nieregularną przestrzenią płynowa z echgennymi pasmami wielk. 20x13 mm. Poza tym miąższ gruczołu w całości nieco niejednorodny. Wyniki - TSH 1,95 uIU/ml, FT4 - 1,12 ng/dl Dziękuję z góry Monika

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki i być może wykonania biopsji cienkoigłowej celowanej. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.