Co oznacza perfuzja miąższu nieco wzmożona, okoliczne węzły chłonne niepowiększone?

W badaniu USG tarczyca położona typowo, dwupłatowa nieco asymetryczna.Wymiary: Płat prawy 16,5x14x40 mm Płat lewy 17,5 x16 x 44 mm Cieśń 4 mm MIąższ mniej jednorodny, bez zmian ogniskowych, hipoechogeniczny, silniejszy odbicia z podścieliska- obraz sugerować może proces zapalny immunogenny -diagnostyka poziomu przeciwciał w laboratorium i profilu hormonalnego. Perfuzja miąższu nieco wzmożona okoliczne węzły chłonne niepowiększone

Lek. Wojciech Zygmunt

Niejednorodny miąższ o obniżonej echogeniczności i wzmożony przepływ krwi przez narząd (zwiększona perfuzja miąższu) mogą świadczyć o procesie zapalnym tarczycy (choroba Hashimoto lub choroba Gravesa-Basedowa). Tak jak w opisie badania - zalecana dalsza diagnostyka hormonalna i przeciwciał przeciwtarczycowych. Pozdrawiam i życzę zdrowia.