Co znaczą wyniki USG tarczycy?
Proszę o pomoc w interpretacja wyniku usg tarczycy Tarczyca dwupłatowa,położona typowo ,niepowiększona,niejednorodnej echogeniczności ,drobnoplamiasta,bez zmian ogniskowych ze wzmożoną perfuzją przez miąższ tarczycy w normie w badaniu dopplerowskim ,nie można wykluczyć AZS płat prawy 12x15x47mm(v=4,7ml) cieśń 4 mm Płat lewy 14x16x44 mm(v=5,3ml)Węzły chłonne nie powiększone

MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Wojciech Zygmunt
74 poziom zaufania
Niejednorodna echogeniczność ze wzmożonym przepływem przez miąższ tarczycy to prawdopodobny obraz nacieku zapalnego, który może występować w chorobie Hashimoto lub chorobie Gravesa-Basedowa. Brak zmian ogniskowych oznacza, że nie wykryto guzków tarczycy. Zalecane jest dalsze leczenie pod kontrolą endokrynologa i badania hormonalne. Pozdrawiam i życzę zdrowia.