Echostruktura miąższu o subtelnie nieco nierównomiernie obniżonej echogeniczności i cechach umiarkowanie obniżonego przepływu naczyniowego

Proszę o interpretację wyników USG tarczycy: tarczyca dwupłatowa z zachowana cieśnią o sr.3mm. Prawy płat 21x17x45 mm; lewy 17x13x40mm. Dość jednorodna echostruktura miąższu o subtelnie nieco nierównomiernie obniżonej echogeniczności i cechach umiarkowanie obniżonego przepływu naczyniowego z drobnymi, pojedynczymi echami podścieliska łacznotkankowego

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, Pani wynik nie budzi większych zastrzeżeń. Proszę jednak skonsultować się z endokrynologiem wykonującym badanie, który oceni wynik w zestawieniu z obrazem klinicznym i wskazaniami do badania. Pozdrawiam.