USG tarczycy i badanie hormonów tarczycy
usg tarczycy tarczyca dwupłatowa z zachowana ciesnią o sr 2,3 mm prawy płat o wy 22x24x42mm lewy 19x23x38mm niejednoraona echostruktura miąższu tarczycy o nierównomiernie obnizonej echogenicznosci i cechach wzmozonego przepływu naczyniowego z pojedynczymi echami podścieliska łącznotkankowego.prosze o wyjasnienie badan usg-TSH 12,69FT4 0,74 FT 32,37 TPO >600,0

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Szanowna Pani,
Podwyższony poziom przeciwciał antyTPO i obraz usg tarczycy świadczą o autoimmunologicznym zapaleniu tarczycy. Powinna zgłosić się Pani do endokrynologa, który po zbadaniu Pani i zebraniu dokładnego wywiadu lekarskiego zaleci odpowiednie leczenie.
Pozdrawiam serdecznie.
dr n. med. Marek Derkacz