Wyniki badania USG tarczycy u 18-latki
będąc na badaniu usg tarczycy lekarz ktory mi te badanie wykonywał w opisie napisał tarczyca dwupłatowa symetryczna mała prawisłowo unaczynoina w obrębie obu płatów uniewidoczniono pojedyncze skupiska tkanki o niejednorodnej echostrukturze obraz usg moze sugerowac proces autoimmunologiczny.nie uwidoczniono ewidentnych zmian ogniskowych płat prawy o wymiarach 1.40/1.30/3.90 Vpp=3.75cm cieśń o szerokości 0,30cm płat lewy o wymiarach 1.10/1.45/4.20cm co znaczy ten proces autoimmunologiczny

KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu
Witam Panią,
Obraz usg może sugerowaćzapalenie autoimmunologiczne tarczycy (np. chorobę Hashimoto, itd). Proszę oznaczyć sobie TSH oraz przeciwciała antyTPO i aTG. Jeżeli TSH będzie nieprawidłowe, konieczne będzie oznaczenie fT3 i fT4. Jeśli w badaniach będą nieprawidłowości, warto, aby udała się Pani do lekarza.
Pozdrawiam serdecznie.
dr n. med. Marek Derkacz