Wynik USG tarczycy 26-latki

Witam, dzisiaj robiłam usg tarczycy, wynik badania usg- wymiar tarczycy: cieśń 5 mm prawy płat 19x21x45mm płat lewy 19x23x44. Gruczoł tarczowy nieco niejednorodny, hypoechogeniczny, w całości o wzmożonym unaczynieniu. Bardzo proszę o zinterpretowanie opisu usg.

Witam Panią,

Niewykluczone, że ma Pani autoimmunologiczne zapalenie tarczycy- o czym może świadczyć hipoechogeniczność miąższu. Proszę na wszelki wypadek oznaczyć stężenie TSH, antyTPO , TrAB i aTG we krwi, a z wynikami udać się do endokrynologa. Jeśli TSH będzie nieprawidłowe, to wskazane będzie również wykonanie fT3 i fT4.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz