Jaka jest interpretacja USG gruczołu tarczycy?
Proszę o interpretację USG. Gruczoł tarczowy o zarysach prawidłowych, wielkości w normie. Płat prawy 15x16x50mm. Płat lewy 15x16x49mm. Cień grubości:5mm. Objętość gruczołu tarczowego: 12,4cmᵌ. Echogeniczność miąższu gruczołowego tarczycy jest niejednorodna, obniżona, z nieco wzmożonym unaczynieniem w PD obu płatów.W środkowo-dolnej części lewego płata tarczycy obecna niejednorodna,z przewagą ech niskich,zmiana okrągła,śr. 6mm. i z niewielkim wzmocnieniem echa za zmianą,jak w torbieli koloidowej.

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
79 poziom zaufania
Konieczna konsultacja lekarza endokrynologa i decyzja o dalsze diagnostyka także w zestawieniu z wynikami badań laboratoryjnych