Wynik USG gruczołu tarczycy u 62-latki

Mam następujące wyniku USG gruczołu tarczycy: Gruczoł tarczowy w typowym położeniu na szyi symetryczny. Płat prawy gruczołu tarcz. o wymiarach 1,5 cm x 1,8 cm x 4,5 cm obudowie niejednorodnej ze zmianami ogniskowymi ok. 6 mm, 5 mm. Płat lewy gruczołu tarcz. o wymiarach 1,4 cm x 1, 9 cm x 4, 6 cm o budowie niejednorodnej ze zmianami ogniskowymi 5mm, 4mm. Objętość całego gruczołu V=12,5. Wizytę u specjalisty mam za miesiąc, cz powinnam ją przyspieszyć czy czekać spokojnie na termin.? Dziękuję.

Magdalena StusiĹska

Proszę spokojnie czekać do ustalonego terminu wizyty, nie ma powodu do niepokoju.