Wynik badania USG tarczycy u 36-latki

Witam Poniżej wynika badania USG tarczycy. PRosze o opinie. Gruczoł tarczowy o wymiarach : płat prawy 57x16x14 obj. 6,9 ; płat lewy 60x13x14 obj. 5,8 ; Miąż gruczołu jst niejednorodny, z obecnością licznych dgrobnych guzków hypoechogenicznych w obrębie obu płatów i cieśni. Guzki te dochodzą do 6-7 mm. Część z nich posiada drobne torbielki koloidowe. Unaczynienie guzków jest obwodowe. Węzły chłonne okolicy szyi są niepowiększone. Z góry dziękuje za odpowiedź.

Piotr Pilarski

Gruczoł nie jest powiększony. Aby zdecydować o postępowaniu potrzebne są badania czynności gruczołu. Sugeruję wizytę u endokrynologa.

Pozdrawiam.