Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Interpretacja wyniku USG tarczycy

Proszę o interpretację wyniku usg tarczycy: Wymiary: prawy płat 23x18x49, lewy płat 22x19x50mm. Grubość cieśni 7mm. W prawym płacie tarczycy dwie zmiany guzkowe: przycieśniowo hypoechogeniczna 9x6mm i mniejsza w części środkowej echoujemna-płynowa o średnicy 5mm. W płacie lewym drobne zwapnienie o średnicy 3mm. Poza tym gruczoł tarczowy o prawidłowej echogeniczności. Powiększonych węzłów chłonnych nie uwidoczniono. Dziękuję, Joanna

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
USG

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Wymiary: prawy płat 23x18x49, lewy płat 22x19x50mm. Grubość cieśni 7mm. - oznacza, że wymiary tarczycy są prawidłowe; W prawym płacie tarczycy dwie zmiany guzkowe: przycieśniowo hypoechogeniczna 9x6mm - oznacza występowanie guzka o mniejszej gęstości niż miąższ prawidłowy, otaczający, guzek mały, bo poniżej 1 cm średnicy, prawdopodobnie typu łagodnego (koloidowego), ewentualna weryfikacja w biopsji cienkoigłowej (zadecyduje endokrynolog prowadzący) i mniejsza w części środkowej echoujemna-płynowa o średnicy 5mm - to torbiel, nie wymagająca leczenia (zmiana łagodna); W płacie lewym drobne zwapnienie o średnicy 3mm. - takie zwapnienie z reguły mówi o przebytym procesie zapalnym w zakresie tarczycy, nie ma raczej znaczenia klinicznego, jest wyrazem zwyrodnienia miąższu tarczycy; Poza tym gruczoł tarczowy o prawidłowej echogeniczności. - prawidłowy obraz pozostałego miąższu tarczycy; Powiększonych węzłów chłonnych nie uwidoczniono. - prawidłowy stan.

Specjalista chirurgii ogólnej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy