Tarczyca powiększona, bogato unaczyniona, miąższ o niejednorodnej, wieloguzowatej strukturze

Tarczyca powiększona,bogato unaczyniona, miąższ o niejednorodnej, wieloguzowatej strukturze największy guzek w dolnym biegunie prawego płata, nieco hypoechogeniczny, średnicy 25 mm; w górnym biegunie lewego płata nieco hyperechogeniczny średnicy 21 mm. W środkowej części prawego płata zwapnienie średnicy 2mm. Na pograniczu lewego płata i cieśni guzek średnicy 7mm, z hyperechogeniczną (zwapniałą?) otoczką.Prawy płat o wymiarach 78x37x33 mm Lewy płat o wymiarach 77x36x27 mm Cieśń szerokość ok.20mm

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, wynik badania USG wskazuje na obecność wola guzkowego. Niestety nie mam informacji na temat funkcji hormonalnej tarczycy i nie znam obrazu klinicznego. Proszę pozostawać po opieką endokrynologa i stosować się do jego zaleceń. Pozdrawiam.