Jak rozumieć zarysy płatów gładkie i unaczynienie miąższu tarczycy nieco wzmożone?

witam, proszę o interpretacje usg tarczycy. prawy płat 24x18x54mm,obj.12,7ml, lewy płat 18x18x53mm,obj. 9,2ml, cieśń 6m. tarczyca nieco powiekszona,niejednorodna,o obniżonej echogeniczności miąższu,z drobnymi hipoechogennymi obszarami w obu płatach,w dolnym biegunie płata lewego guzek normoechogenny 6x7, bez wyraźnego unaczynienia. poza tym zmian ogniskowych nie widac.zarysy płatów gładkie. unaczynienie miąższu tarczycy nieco wzmożone. wzdłuż MOS powiększonych węzłów chłonnych nie widać.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wynik raczej dobry, może wskazywać na autoimmunologiczne zapalenie tarczycy. Są jakieś objawy? Jakie tsh i hormony tarczycy?
Pozdrawiam