Badanie USG tarczycy i TSH na poziomie 12
Kobieta lat: 58,TSH: 12 W badaniu USG tarczyca położona typowo dwupłatowa. Wymiary: płat prawy: 12x14x43mm Płat lewy: 17x11x42 Cieśń wąska. W górnym biegunie płata lewego hypoechogeniczny guzek śr. 5mm, bez cech wzmożonego unaczynienia. Poza tym miąższ tarczycy w całości niejednorodny, hyperechogeniczny, o wzmożonym rysunku naczyniowym widocznym w opcji doppler. W dolnych biegunach obu płatów widoczne drobne węzły chłonne wielkości do 4-5mm. Pozostałe okoliczne węzły chłonne nie powiększone.

KOBIETA, 59 LAT ponad rok temu
Piotr Pilarski
87 poziom zaufania
Tarczycy prawidłowej wielkości. Guzek nie wydaje się być podejrzany. Najprawdopodobniej konieczna będzie biopsja. Do decyzji lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam.