Badanie USG tarczycy i zmiany ogniskowe
Badanie tarczycy, niepokojące wyniki USG. Proszę o wstępną opinie. Echostruktura drobnoziarnista, echogeniczność jednorodna, wysoka. W obu płatach sa cechy umiarkowane wzmożonego unaczynienia oraz zmiany ogniskowe. Płat prawy: 4 zmiany bezechowe najwieksza wymiary: 4,7x3,7x4,5mm. Płat lewy: dwie niejednorodne zmiany hipoechogeniczne 6,8x4,0x6,9mm; 11,1x5,8x13,2mm. Węzły chłonne niepowiększone,

KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie gruczołu tarczowego. Wskazana jest wizyta kontrolna u specjalisty endokrynologa.