Interpretacja USG tarczycy

Moje USG tarczycy, proszę o interpretację. Tarczyca dwupłatowa z zachowana cieśnią o średnicy 4mm. Płat prawy o wymiarach 23x20x36. Płat lewy 25x16x32mm. Dość jednorodna echostruktura miąższu tarczycy, ze słabo odgraniczoną, heteroechogenną zmianą ogniskową w dolnej części lewego płata o wymiarach 13x10x20 oraz drugą o wym. 5x4.5mm. Obustronnie w styczności z tylnio-dolną powierzchnią płatów tarczycy widoczne hipoechogeniczne ogniska o niejednorodnej echo strukturze mogące odpowiadać powiększonym przytarczycom.

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu
USG

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Witam! Na podstawie opisu do rozważenia jest biopsja aspiracyjna cienkoigłowa (BACC) dwóch zmian o heterogennym sygnale w miąższu tarczycy. Pozostałe dwie to najprawdopodobniej przytarczyce - uwagę zwraca ich niejednorodna echostruktura i powiększenie. decyzja o biopsji wymaga konsultacji z endokrynologiem, gdyż jej podjęcie wymaga szerszej wiedzy o pacjencie niż tylko USG tarczycy. Ponadto - jeśli dotąd tego nie zrobiono - wskazana jest ocena czynności przytarczyc. Pozdrawiam

Lekarz w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym Oddział I Wewnętrzny.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy