Interpretacja badania USG tarczycy i przytarczyc

Proszę o pomoc z interpretowaniu badania usg tarczycy i przytarczycy. Płat prawy ma wymiary 17 x 18 x 44 mm. Płat lewy ma wymiary 15 x 14 x 43 mm , zawiera na pograniczu z cieśnią dość słabo wyodrębniający się obszar nieco hipoechogeniczny o wymiarach 7 x 5 x 9 mm (wzmożone unaczynienie , mieszany typ unaczynienia). W badaniu PD przepływy naczyniowe miernie obniżone . Ponieżej obu płatów i cieśni (głównie po lewej stronie ) znajduje się obszar budowy niejednorodnej odpowiadający grasicy.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Uwidoczniona w USG zmiana powinna zostać zweryfikowana w badaniu BAC (biopsji cienkoigłowej), aby móc w sposób jednoznaczny powiedzieć jaki ma charakter. Patomorfolog oceni czy są one łagodne czy złośliwe i określi ich cechy charakterystyczne. Na podstawie wyniku tego badania ustalone będzie dalsze postępowanie i zaproponowane odpowiednie leczenie. Z podanym wynikiem proszę udać się do lekarza, który kierował na to badanie. Pozdrawiam