Zmiany hipoechogeniczne w usg tarczycy
Witam!wynik usg tarczycy:płt prawy o wym:15x18x50.zawiera w śr.części ognisko o bud.niejednorodnej z nieregularną otoczką typu halo o wym.7x5x9mm z pojedynczymi mikrozwapnieniami. Unaczynienie zmiany obwodowe.widać również 2 drobne zmiany hipoechogeniczne wieksza o wym.3x2x3mm.Płat lewy o wym.14x14x46. cieśnia 3mm. Poza tym tarczyca jednorodna normoechogeniczna, przepływy krwi prawidłowe, węzły chł, na szyi nie powiekszone. Co teraz?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Lek. Marta Gryszkiewicz
97 poziom zaufania
Uwidocznione w USG zmiany powinny zostać zweryfikowane w badaniu BAC (biopsji cienkoigłowej). Patomorfolog oceni czy są one łagodne czy złośliwe i określi ich cechy charakterystyczne. Na podstawie wyniku tego badania ustalone będzie dalsze postępowanie i zaproponowane odpowiednie leczenie.