Zmiany hipoechogeniczne w usg tarczycy

Witam!wynik usg tarczycy:płt prawy o wym:15x18x50.zawiera w śr.części ognisko o bud.niejednorodnej z nieregularną otoczką typu halo o wym.7x5x9mm z pojedynczymi mikrozwapnieniami. Unaczynienie zmiany obwodowe.widać również 2 drobne zmiany hipoechogeniczne wieksza o wym.3x2x3mm.Płat lewy o wym.14x14x46. cieśnia 3mm. Poza tym tarczyca jednorodna normoechogeniczna, przepływy krwi prawidłowe, węzły chł, na szyi nie powiekszone. Co teraz?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Uwidocznione w USG zmiany powinny zostać zweryfikowane w badaniu BAC (biopsji cienkoigłowej). Patomorfolog oceni czy są one łagodne czy złośliwe i określi ich cechy charakterystyczne. Na podstawie wyniku tego badania ustalone będzie dalsze postępowanie i zaproponowane odpowiednie leczenie.