Co oznacza wynik badania tarczycy 29-letniej kobiety?

Witam,mam 29lat oto moje wyniki usg płat prawy tarczycy 14x13x44mm plat jednorodny ,normoechigeniczny. Płat lewy tarczycy 12x12x37mm płat normoechogeniczny. Wokolicy gornego płata hipoechogeniczna niejednorodna zmiana ogniskowa o wielkości 4x3mm z brzeżnym mikrozwapieniem. Ciesn tarczycy 3mm. Patologicznie wezlow chlonnych w okolicy szyi nie zobrazowano. Całkowita obj gruczolu 6.9ml. Co moze sygnalizowac ta zmiana ogniskowa? Czy moja tarczyca ma poprawne rozmiary?prosze o odpowiedz

Lek. Wojciech Zygmunt

Rozmiary tarczycy w normie. Na podstawie obrazu USG nie można określić charakteru zmiany (złośliwa/łagodna). Guzek jest zbyt mały by można go było ukłuć (biopsja aspiracyjna cienkoigłowa), choć doświadczeni lekarze mogą próbować. Normoechogeniczna tarczyca świadczy o braku nacieku zapalnego w obrębie jej miąższu. W takim przypadku zalecana jest kontrola ultrasonograficzna za 6 miesięcy lub szybciej jeżeli takie jest wskazanie endokrynologa. Pozdrawiam i życzę zdrowia.